Jeden van, niezliczone możliwości

Van, Van z podwójną kabiną, Kombi, Kombi Van, podwozie z kabiną, podwozie z podwójną kabiną oraz autobus M2. Pięć długości nadwozia i trzy wysokości dachu. Powiedz czym się zajmujesz, a na pewno znajdziemy Forda Transit dopasowanego do Twoich potrzeb.


Maksymalna wydajność. Minimalne koszty eksploatacyjne
Ford Transit przez wiele lat pracował na reputację pojazdu wydajnego i praktycznego. Niezależnie od wybranej wersji rozstawu osi, wysokości dachu czy stylu kabiny, na pewno będziesz mieć do dyspozycji dużą przestrzeń ładunkową o znacznej długości. Przestrzeń ta została tak zaprojektowana, aby maksymalnie zwiększyć jej pojemność. Dzięki temu w każdym modelu zmieszczą się cztery europalety, a w modelu L4 nawet pięć. Tylne i boczne drzwi zostały przystosowane do przeprowadzenia załadunku i rozładunku w jak najkrótszym czasie.
Wydajność Forda Transit zwiększy w Twojej firmie możliwość uzyskania wyższych dochodów, a niskie koszty eksploatacyjne przełożą się na dodatkowe oszczędności.


Najbardziej ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni
Przestrzeń ładunkowa jest doskonale przemyślana, co bezpośrednio przekłada się na szeroki przekrój możliwości transportowych oraz sprawniejszy załadunek. Ściany boczne i podniesienie dachu zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować ilość przestrzeni do wykorzystania. Wszystkie wersje Forda Transit wydłużono o ok. 300 mm, co pozwala na bezproblemowy transport długich przedmiotów.


Więcej miejsca na długie przedmioty
Wnętrze nowego Forda Transit daje duże możliwości transportowe. Teraz pomieścisz w nim ładunek, który w innych pojazdach tego typu trzeba przewozić na bagażniku dachowym. Długość przestrzeni ładunkowej została zwiększona. W zależności od tego, który model wybierzesz, w ładowni pomieścisz przedmioty o długości 3,04 m, 3,49 m lub 4,21 m (bez demontażu stalowej przegrody).


Łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej
Szeroki i wytrzymały stopień jest zintegrowany z tylnym zderzakiem. Ułatwia to wejście do przedziału ładunkowego i ręczny załadunek.

 

Uchwyty do mocowania ładunku
Znajdujące się w ścianach bocznych punkty mocowania pomagają zachować wolną przestrzeń i umożliwiają bezpieczny transport praktycznie każdego rodzaju ładunku. Podobnie jak montowana w standardzie stalowa przegroda pełnej wysokości, spełniają one wymogi normy ISO i DIN.

Łatwiejszy i bezpieczniejszy załadunek dzięki dobremu oświetleniu
W nowym Fordzie Transit zastosowano oświetlenie przestrzeni ładunkowej o większej intensywności, niż te stosowane w poprzednich modelach. Jest ono montowane w standardzie. Natomiast jako opcja dostępne jest jeszcze jaśniejsze oświetlenie LED. Gdy mamy do czynienia z tak dużymi gabarytami przestrzeni ładunkowej, mocne oświetlenie jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Wytrzymałe i swobodnie przesuwające się boczne drzwi
W pojeździe o tej ładowności drzwi boczne pełnią bardzo ważną rolę. Są często wykorzystywane zarówno do załadunku, jak i rozładunku. Dlatego ich mechanizm musi być przyjazny w użyciu i niezawodny. W Fordzie Transit klamka działa lekko, a zapadka zabezpiecza drzwi, gdy są otwarte. Jeśli drzwi nie zostaną prawidłowo zamknięte czy zablokowane, zostaniesz o tym poinformowany ostrzegawczym sygnałem.

Szerokie tylne drzwi dwuskrzydłowe
Nowy Ford Transit został wyposażony w szerokie tylne drzwi dwuskrzydłowe. Zawierają uszczelkę, która jednocześnie zmniejsza hałas, wzmacnia zamknięcie i zapobiega przedostaniu się wody do przestrzeni ładunkowej. W zależności od wersji, opcjonalnie dostępne są drzwi z kątem otwarcia 270 stopni, oraz blokadą przy 90 stopniach, zawierającą odblaskowe elementy zwiększające bezpieczeństwo.

Rozstaw osi: L2 (średni), L3 (długi), L4 ( długi – wydłużone nadwozie)
Wysokość dachu: H2 (średni) i H3 (wysoki)
Dopuszczalna masa całkowita: 2900–4700 kg
Siedzenia: 2–3

NOWY Ford Transit VAN - Napęd przedni »

NOWY Ford Transit VAN - Napęd tylny i AWD »